Комунальний заклад "Олександрівський ліцей" Золочівської районної ради Харківської області

Навчальний процес

Навчальний процес - це складна, саморозвиваюча, багатоелементна система з великою кількістю зв'язків, ефективність якої визначається відповідністю одержаних результатів поставленим цілям.
     Педагогічні працівники нашого закладу переконані, що традиційне навчання з найпоширенішими лекційними та запитальними методами не задовольняє бажані освітні результати. Адже учні по-різному сприймають, обробляють, відтворюють, класифікують та застосовують знання.  Одні відчувають глибоко, а інші осмислюють. Чутливі отримують інформацію через органи чуття, а ті, хто осмислюють, підходять до всього логічним шляхом. Одні спочатку вивчають ситуацію, а потім самі намагаються з'ясувати суть проблеми, а інші  відразу, довго не замислюючись, починають щось робити, бо хочуть відразу випробувати на собі, засвоїти нові знання. Кожен спосіб сприйняття знань та інформації має свої переваги та надоліки. Тому навчання має бути пристосованим до індивідуальних потреб різних учнів. Це вимагає від учителя різноманітних підходів у навчанні. Від уроків, де в центрі уваги знаходиться вчитель, намагаємось переходити до уроків, де самі учні доходять висновків з допомогою вчителя. І для цього педагоги ліцею мають в своєму  "арсеналі" сучасні методи, прийоми, форми навчання та форми організації навчання.
     Методист М.О.Рибникова писала: "Весь час винаходити, вимагати, удосконалювати - ось єдиний курс учительського робочо життя".  З цією думкою погоджуються учителі нашого закладу і активно працюють над удосконаленням та підвищенням ефективності освітнього процесу у ліцеї.